Την  Παρασκευή 26 Απριλίου 2024 οι μαθητές και οι μαθήτριες  των τμημάτων  Β1 και Β2 έκαναν  ένα αφιέρωμα με θέμα το Πάσχα, τα έθιμα που υπάρχουν για τον εορτασμό του αλλά  γνωριμία  με  διάφορα  στοιχεία της λαογραφίας  που συνδέονται  με  τη  γιορτή του Πάσχα. Οι  υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί   που έκαναν σχεδίασαν το πρώτο ανοιχτό μάθημα για τους μαθητές της Β΄ Τάξης είναι: Κερασία Δήμου, Μαριανθη Μακροπούλου, Περσεφόνη Βουγά και Μαρία Μιχαήλ. Παρουσιάστηκε στους μαθητές των Τμημάτων της Α1, Α2 και Γ΄ τάξης και σε συναδέλφους εκπαιδευτικούς  και  τους  ευχαριστούμε θερμά για την συνεργασία και την υποστήριξη.

Επίσης ευχαριστούμε πάρα πολύ  τον φούρνο «Κωστάκη» για τη δωρεά ζυμαριού και την κατασκευή της υπέροχης κυρά Σαρακοστής ώστε να μπορέσουμε να κάνουμε με επιτυχία τις δραματοποιήσεις του αφιερώματος.