Την  Τετάρτη 27/111/2019 παρακολουθήσαμε  με  το  σχολείο  μας  την  θεατρική  παράσταση  ??Η  ιστορία  του  γάτου  που  έμαθε  σ? ένα  γλάρο  να  πετάει ??  του  χιλιανού  συγγραφέα   Λουίς  Σεπούλβεδα. Ήταν  μία  τρυφερή   ιστορία  μ΄ έναν  γλάρο  που  έμεινε  μόνος  του  στη  ζωή  από  πολύ  μικρός, γιατί  οι  γονείς  του  πέθαναν  κατά  την μετανάστευση  στις  θερμές  χώρες. Τον  υιοθέτησε  ένας  γλάρος  παρά  τις  αντιρρήσεις  των  άλλων  ζώων, τον  ανέθρεψε  με  αγάπη  και  μάλιστα  τον  έμαθε  και   να  πετάει!

Το  έργο  είχε  πολύ  ωραία  κοστούμια, αρκετές  αστείες  σκηνές  και  ατάκες. Χαρήκαμε  αλλά  προπάντων  συγκινηθήκαμε  πολύ  και  καταλάβαμε  πως  πρέπει  ν? αγαπάμε  και  να  σεβόμαστε  όλα  τα  ζώα  του  πλανήτη  μας.

Όταν  γυρίσαμε  στο  σχολείο  ζωγραφίσαμε  τη  σκηνή  που  μας  έκανε  περισσότερο  εντύπωση.

Θέατρική παράσταση